Kategorie
Bez kategorii

Jak wybrać najlepsze zaproszenie na komunię świętą?

Gdy zbliża się komunia święta, w takim przypadku warto już teraz pomyśleć o zamówieniu zaproszeń. Powinno się je przekazać gościom na kilka miesięcy przed tym wydarzaniem, aby mieli oni możliwość zaplanowania swojego czasu i przygotowania się do tego wydarzenia. Jak wybrać wtedy odpowiednie zaproszenia na komunię? Oto wskazówki, które będą w tym bardzo pomocne!

Zaproszenia na komunię – jaki rodzaj wybrać?

Pierwszym krokiem przy wybieraniu zaproszeń na komunię będzie określenie ich rodzaju. Obecnie można kupić je w dwóch podstawowych wariantach, a dokładnie jako zaproszenia na komunię personalizowane albo też przeznaczone do wypisania.

Personalizowane zaproszenia są bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ w tym przypadku tekst zaproszenia jest już wydrukowany. Wystarczy wcześniej podać informacje dotyczące miejsca i daty, a następnie listę gości. Firma wykonująca takie zaproszenia przygotuje je wtedy na profesjonalnej maszynie drukarskiej, więc nie trzeba już zastanawiać się, jak wypisać je tak, aby wyglądały dobrze.

Drugie rozwiązanie, czyli zaproszenia przeznaczone do samodzielnego wypełnienia, jest obecnie stosowane coraz rzadziej. Nie każdy z nas ma ładny charakter pisma, czas na to, aby wypisać zaproszenia, a w trakcie ich wypisywania mogą pojawić się również błędy, więc zaproszenia lądują wtedy w koszu.

Czy dla chrzestnych wybrać specjalne zaproszenie na komunię?

Warto też wspomnieć, że obecnie coraz większym powodzeniem cieszy się trend, w ramach którego zaproszenie na komunię dla chrzestnych ma inną formę niż zaproszenie przeznaczone dla pozostałych gości.

Takie zaproszenia są wtedy często bardziej strojne, większe, bogatsze w dekoracje, na przykład wykonane są na indywidualne zamówienie techniką jak scrapbooking. W ten sposób mogą one również wyglądać tak efektownie oraz stanowią wyjątkową pamiątkę po komunii.

Popularne style zaproszeń na komunię świętą

Obecnie zaproszenia przeznaczone na komunię świętą można zamówić w wielu ciekawych wariantach pod względem stylu. Jakie z nich wybierane są najczęściej?

Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się przede wszystkim zaproszenia boho, a także zaproszenia rustykalne. Mogą być one opatrzone efektownymi dekoracjami jak kwiaty, kłosy, gałązki nadrukowane na karcie, a także mogą imitować materiały jak koronka czy płótno.

Także powodzeniem cieszą się zaproszenia eleganckie. W tym przypadku mamy do czynienia z zaproszeniami wykorzystującymi materiały jak satynowy papier, często z efektem brokatu, mogą być one przewiązywane satynowymi wstążkami.

Warto też wskazać, że można zdecydować się na zaproszenia ze zdjęciem. W tym przypadku są one opatrzone zdjęciem dziecka, które będzie znajdowało się na okładce albo w środku kartonika.

 

Zaproszenia na komunię dla dziewczynki

Gdy poszukiwane są ciekawe zaproszenia przeznaczone na komunię dla dziewczynki, zwykle są one opatrzone kolorami i detalami związanymi właśnie z dziewczynkami.

Popularne są między innymi zaproszenia w kolorach delikatnego, pudrowego różu, beżu, mięty, a także zawierające detale jak kwiaty. Takie zaproszenia mogą wtedy wyglądać uroczo i efektownie.

Zaproszenia na komunie dla chłopca

Natomiast najczęściej jako zaproszenia przeznaczone na komunię dla chłopca wybierane są te w kolorach ciemniejszych i chłodniejszych, na przykład błękitnym, szarym, granatowym czy zielonym.

Na zaproszeniach można też zobaczyć detale jak samoloty, samochody, które kojarzone są z chłopcami. Asortyment propozycji jest zatem bardzo szeroki, więc można dobrach je również do zainteresowań dziecka, by zaproszenie było unikatowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + dziewiętnaście =