Kategorie
Ogród

Wybór drzew do ogrodu

Coraz większa liczba osób decyduje się na tworzenie przed domem ogrodów. Z jednej strony ogród może znacznie zwiększyć estetykę terenu przed domem. Z drugiej strony może to być miejsce rekreacji dla całej rodziny. Zanim zaplanuje się jak ma wygląd ogród przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie taki ogród ma spełniać funkcje. Ogród może być miejscem, w którym tworzymy wyjątkowe uprawy roślin począwszy od drzew a skończywszy na kwiatach.


Możliwe jest również przeznaczenie ogrodu na uprawianie warzyw. W ten sposób można korzystać z naturalnie uprawianych oraz zdrowych produktów spożywczych. Wiele osób nie ma czasu na zajmowanie się regularnie ogrodem. W takim przypadku wszelkiego rodzaju strefy roślin trzeba maksymalnie ograniczyć. Ogród składający się z drzew oraz krzewów będzie wymagał znacznie mniej czasu, by realizować poszczególne prace ogrodowe. W ogrodach, które mają spełniać przede wszystkim rolę rekreacyjną trzeba przede wszystkim zadbać o stworzenie odpowiednio dużej strefy zabawy dla dzieci, czy strefy gdzie można przygotować o zorganizować, choćby grilla czy ognisko. Przy decydowaniu się na wybór określonych roślin owocowych trzeba dobrze określić miejsce, w którym się one znajdą. Wynika to między innymi  z faktu, że roślinom trzeba zapewnić odpowiednie oświetlenie. Rośliny muszą mieć odpowiedni dostęp do słońca, co ma szczególne znaczenie przy roślinach, które mają dawać owoce, gdyż rośliny z dobrym dostępem do słońca są w stanie zapewnić znacznie lepiej wyglądające oraz smaczniejsze owoce. Drzewa oraz krzewy owocowe nie należy również sadzić w miejscach, gdzie teren jest zagłębiony. W ten sposób możliwe jest przede wszystkim narażenie w okresie zimy drzew i krzewów na problemy, które wynikają z powstających w zagłębieniach zastoisk mrozowych. W takich miejscach zimne powietrze spływa do położonego najniżej punktu terenu, co pozytywnie wpływa na drzewa oraz krzewy. W okresie wiosny w takich miejscach może dochodzić do uszkodzeń drzew oraz krzewów w wyniku działania przymrozków.

Decydują o tym Jakie krzewy owocowe warto posadzić w ogrodzie nie można również zapominać, by zapewnić odpowiednia ilość miejsca dla drzew. Pomiędzy poszczególnymi drzewami trzeba zachować właściwą odległość, tak by poszczególne okazy drzew nie zabierały sobie między sobą słońca oraz wody. Przy krzewach trzeba pamiętać, by zapewnić im dobry dostęp do wód gruntowych z wysokim poziomem. Oczywiście w odróżnieniu od wielu drzew, krzewy owocowe wielu gatunków można posadzić w miejscach, gdzie gleba oraz ziemia jest bardziej ciężka oraz zbita. Jednak warto sprawdzić Jakie krzewy owocowe warto posadzić w ogrodzie w miejscach, gdzie warunki glebowe są nieco gorsze. Warto również zobaczyć w jakich okresach roku warto sadzić poszczególne rodzaje krzewów. Trzeba brać pod uwagę, że wiele krzewów jest sprzedawanych z odkrytymi korzeniami jak też w pojemnikach. Krzewy przede wszystkim można spotkać w sprzedaży w pojemnikach. Rośliny w pojemnikach można sadzić przez cały sezon.

 Gdy wybiera się Jakie krzewy owocowe warto posadzić w ogrodzie warto brać pod uwagę, że truskawki warto sadzić przede wszystkim w okresie sierpnia. W przypadku drzew należy brać pod uwagę, że wiele owocowych drzewa sprzedawanych jest z odkrytymi korzeniami, a takie drzewa owocowe trzeba sadzić albo wczesną wiosną albo w okresie jesiennym a najlepiej w listopadzie. Nie można również zapominać, by dokładnie również sprawdzić w jaki sposób poszczególne rodzaje krzewów owocowych trzeba pielęgnować czy nawozić. W ten sposób można zorientować się, jak dużo czasu trzeba będzie poświęcić na wykonanie niezbędnych prac ogrodowych, które pozwolą na uzyskanie plonów z poszczególnych drzew owocowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 4 =