Kategorie
Zdrowie i Uroda

Jaki powinien być idealny makijaż ślubny?

Tego wyjątkowego dnia, gdy narzeczeni ślubują sobie miłość i wierność, wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Także makijaż Panny Młodej powinien być dopracowany w najdrobniejszych detalach, ponieważ tylko wtedy będzie prezentował się olśniewająco i będzie trwał aż do nocy poślubnej.

Makijażystkę zamawiamy dzisiaj tak samo jak fryzjerkę, często jest to konieczne nawet na parę miesięcy przed tym ważnym wydarzeniem, aby mieć pewność, że znajdą dla nas czas, ale, oczywiście, makijaż ślubny można wykonać także samodzielnie z wykorzystaniem kosmetyków kolorowych używanych na co dzień.

Czy makijaż warto wykonać we własnym zakresie?

Zanim jednak zdecydujesz się na taką opcję, pamiętaj o tym, że tylko profesjonalistka będzie w stanie stworzyć dla siebie taki make-up, który będzie po prostu doskonały – podkreśli twoje atuty i zatuszuje ewentualne niedoskonałości. Poza tym, nie każda z nas jest mistrzynią w makijażu i ma odpowiednie kosmetyki przeznaczone do jego wykreowania. Gdy wobec tego celem jest jak najlepszy efekt, skorzystanie z usług makijażystki jest wskazane.

Jeżeli jednak masz wszystko, czego potrzebujesz, a także jesteś pewna, że twoje umiejętności są wystarczające do stworzenia pięknego makijażu na ślub, nic nie stoi na przeszkodzie. Plusem jest wtedy możliwość dokonania szybkich poprawek własnymi kosmetykami bez ryzyka źle dopasowanego koloru oraz popsucia efektu stworzonego przez makijażystkę.

Zatem jaki powinien być makijaż na ślub?

Przede wszystkim powinien być dopasowany do Panny Młodej – zadaniem makijażystki jest takie dobranie jego kolorów oraz stylu, aby wyglądała zachwycająco podczas swojego wielkiego dnia. Oczywiście, makijażystka powinna również zawsze wysłuchać klientki i na podstawie jej życzeń stworzyć odpowiedni makijaż.

Właśnie dlatego tak ważne jest wzięcie udziału w makijażu próbnym, który pozwala na ewentualną zmianę koncepcji, gdy efekt nie będzie zgodny z zamierzeniem. Nigdy nie można zapominać o tej próbie generalnej – można mieć wtedy pewność, że podczas ślubu make-up będzie perfekcyjny i będzie idealnie pasował do typu urody Panny Młodej, jej fryzury, a także sukni ślubnej i dodatków.

Najlepszy intensywny i trwały

W porównaniu do zwykłego makijażu na co dzień, makijaż ślubny jest przede wszystkim bardziej wyrazisty. Ma to związek nie tylko z faktem, że ślub jest niezwykłą okazją i Panna Młoda powinna wtedy wyglądać nieskazitelnie, ale również trzeba pamiętać o tym, że taki makijaż będzie lepiej prezentował się na zdjęciach i filmach z wydarzenia. Mocne oświetlenie powoduje, że lekki makijaż „znika”, dlatego też stosuje się wtedy głównie ciemniejsze, bardziej intensywne kolory.

Również makijaż na ślub powinien być trwały – to podstawa, ponieważ tylko wtedy będzie on mógł wytrzymać razem Panną Młodą przez ten cały dzień pełen wielu wrażeń i łez radości i wzruszenia. W związku z tym stosuje się specjalne kosmetyki wodoodporne i o podwyższonej trwałości, często przeznaczone do profesjonalnego makijażu scenicznego, również używane są utrwalacze, które zapobiegają rozmazywaniu się makijażu. W ten sposób można mieć pewność, że wytrzyma on nawet przez 24 godziny i nie będzie wymagał w tym czasie żadnych poprawek.

Jak wybrać dobrą makijażystkę?

Gdy wobec tego chcesz mieć pewność, że twój makijaż będzie piękny i trwały, wybierz dla siebie dobrą makijażystkę, która będzie mogła zadbać o ciebie przed tym ważnym dniem. Adresy można znaleźć dzisiaj bardzo łatwo on-line, ale zanim zarezerwujesz usługę, sprawdź także opinie na temat różnych specjalistek w tej dziedzinie – możesz znaleźć je bardzo łatwo na różnych forach ślubnych.

Wykonanie makijażu ślubnego to koszt od około 100 do 150 złotych. Wykonanie makijażu próbnego kosztuje około 70-100 złotych. W przypadku konieczności dojazdu do klientki do tych kwot należy doliczyć także opłatę za dojazd, która ustalana jest indywidualnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =