Kategorie
Finanse i biznes

Wózki magazynowe – rodzaje wózków transportowych stosowanych w magazynach

Transport w magazynach odbywa się nie tylko z wykorzystaniem wózków widłowych. W miejscach, gdzie konieczne jest przeniesienie mniejszych ładunków, z powodzeniem sprawdzają się wózki transportowe.

Wózki transportowe to szeroka gama sprzętów, które pomagają w transporcie bliskim. Stosowane są w różnych zakładach, między innymi w sklepach, centrach logistycznych, warsztatach, a także w magazynach.

Do magazynów wybiera się różne rodzaje wózków transportowych, które można dostosować do rodzaju przewożonego ładunku. Nowoczesne wózki transportowe są w stanie przewieźć ładunki nawet do 400 kg!

W magazynach wykorzystuje się różne typy wózków transportowych, dlatego też przygotowaliśmy ich listę, która będzie pomocna w doborze najlepszych sprzętów tego typu. Co warto zakupić do magazynu?

Wózki magazynowe – wózki platformowe

To jeden z najbardziej popularnych typów wózków transportowych. Są one używane w wielu różnych zakładach, ponieważ pozwalają na transport bliski różnych rodzajów ładunków.

Wózki platformowe posiadają płaską platformę, która wykończona jest antypoślizgową i wodoodporną nawierzchnią, co przekłada się na większe bezpieczeństwo ładunków. Platformy mogą mieć różne rozmiary – od 60 x 80 cm do nawet 80 x 120 cm.

Prowadzenie wózków transportowych odbywa się za pomocą rączek zamontowanych przy krótszym albo dłuższym boku. Odpowiednio dobrane kółka zapewniają łatwe prowadzenie po różnych nawierzchniach.

Wózki magazynowe – wózki systemowe

Jednym z typów wózków platformowych są wózki systemowe. Są to wózki składające się z platformy oraz z dodawanych do niej rączek i burt. Dzięki temu można dowolnie je skonfigurować w zależności od rodzaju ładunku.

Ręczne wózki systemowe znajdują zastosowanie w tych magazynach, w których transportuje się różne rodzaje ładunków.

Wózki magazynowe – wózki dwukołowe

W magazynach stosuje się również ręczne wózki transportowe dwukołowe. Sprawdzają się przy transporcie towarów lżejszych, o mniejszych gabarytach, głównie wysokich i wąskich.

Wózki dwukołowe są bardzo łatwe w obsłudze – są lekkie, zwrotne, a także nie zajmują dużo miejsca.

Wózki magazynowe – kosze transportowe

Do transportu towarów drobnicowych, w małych opakowaniach jednostkowych stosuje się najczęściej wózki transportowe w postaci koszów. Wózki te posiadają burty wykonane z siatki metalowej. Burty mogą być też podnoszone dla łatwiejszej obsługi.

Kosze transportowe również dostępne są w różnych wymiarach do wyboru. Mogą posłużyć również do przewożenia ładunków o wysokiej wadze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 13 =