Kategorie
Bez kategorii

Wypożyczalnia samochodów sportowych. Jaki warunki trzeba spełnić, by wynająć auto premium? Jakie są ceny?

Za luksusowe samochody sportowe trzeba zapłacić spore sumy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zasiąść za ich kierownicą bez kupowania ich na własność. Wystarczy skorzystać z ofert wypożyczalni samochodowych, by poznać możliwości jednych z najszybszych aut na świecie!

Samochody klasy premium są na wyciągnięcie ręki – bez konieczności wydawania na nie fortuny. Dzisiaj każda dobra wypożyczalnia samochodów sportowych może zaproponować swoim klientom szeroką gamę modeli do wyboru w bardzo atrakcyjnych cenach.

Lamborghini Gallardo, Mercedes A45S AMG, a może Porsche 911 Carrera 4S? Teraz te samochody są dostępne niemalże dla każdego, kto spełni podstawowe wymogi wypożyczalni oraz wpłaci opłatę za wynajem.

Zatem, jakie warunki należy spełnić, aby wypożyczać auta premium? Z jakimi kosztami trzeba się wtedy liczyć?

Wynajem aut sportowych – kto może skorzystać z takiej oferty?

Warunki dotyczące wynajmu aut sportowych z górnej półki są podobne do tych, które trzeba spełnić przy wynajmie pojazdu zwykłej klasy.

Podstawowe kryterium to posiadanie prawa jazdy klasy B. Również należy zaprezentować dokument tożsamości ze zdjęciem – może być to dowód osobisty albo paszport. Dodatkowo, wypożyczanie stosują także jeszcze jeden warunek, czyli trzeba posiadać odpowiedni wiek. Najczęściej wymóg to co najmniej 25 lat.

Przy wypożyczeniu samochodu sportowego warto także pamiętać o tym, aby zwrócić uwagę na warunki wynajmu, w tym między innymi na:

  • limit kilometrów – gdy wypożyczalnia stosuje limit, oznacza to, że klient będzie musiał zapłacić za każdy dodatkowy kilometr przejechany poza wyznaczony próg
  • ubezpieczenie – samochód powinien posiadać pełne ubezpieczenie, dostępne są także dodatkowe polisy, które zmniejszają koszt w przypadku ewentualnych szkód
  • miejsce odbioru i dostarczenia pojazdu – często możliwe jest dostarczenie pojazdu i odebranie go pod wskazanym przez klienta adresem
  • dodatkowe opłaty – stosowane między innymi wtedy, gdy pojazd ma mieć jeszcze jednego kierowcę

Dokładne warunki, na których odbywa się wynajem samochodów sportowych, można znaleźć w regulaminach oraz umowach, a także na stronach internetowych wypożyczalni.

Ile kosztuje wypożyczenie luksusowego samochodu?

Koszty dotyczące wynajmu samochodów sportowych w klasie premium są wyższe niż zwykłych aut, ale należy pamiętać o tym, że modele typu Ford Mustang GT Convertible czy Lamborghini Gallardo same w sobie są bardzo drogimi pojazdami.

Przykładowo, w wypożyczalni samochodowej WARKOT ceny za samochody luksusowe na wynajem rozpoczynają się już od 990 złotych za jedną dobę – bez limitu kilometrów.

Tyle kosztuje wynajem pojazdów Ford Mustang GT Convertible oraz Chevrolet Camaro SS „Fifty”. Przy wynajmie na 48 godzin koszty wynoszą 1790 złotych, 72 godziny – 2490 złotych, natomiast na cały tydzień – 3990 złotych.

Wypożyczalnia ma również luksusowy samochód Dodge Challenger SRT HELLCAT wyposażony w silnik V8 z 707 KM. W tym przypadku koszty wynoszą 1490 złotych za dobę, 2700 złotych za 48 godzin, 3700 złotych za 72 godziny oraz 6000 złotych za tydzień.

Wobec tego wynajęcie sportowego samochodu może być kapitalnym pomysłem na różne okazje – sprawdzi się między innymi jako auto do ślubu, na wieczór kawalerski albo panieński, jako prezent na urodziny, ale również do kręcenia spotów reklamowych, filmów, teledysków.

Wynajem sportowego samochodu to także kapitalna propozycja przeznaczona dla każdego, kto chciałby po prostu przetestować potencjał tych pojazdów – bez potrzeby kupowania ich na własność. To okazja do spełnienia marzeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 2 =